Dzień Edukacji Narodowej nazywany potocznie Dniem Nauczyciela został ustanowiony w 1972 roku. Upamiętnia on rocznicę stworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta. KEN została powołana w dniu 14 października, dlatego rokrocznie Dzień Nauczyciela obchodzimy właśnie w ten dzień. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana prze uczniów naszej  szkoły.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli i uczniów zaangażowanych w przygotowanie akademii!