„Konstytucja ważna rzecz”

W murach Szkoły  Podstawowej  nr 3 w Raciborzu odbyło się bardzo ciekawe spotkanie w ramach „Tygodnia Konstytucji”. Uczniowie mieli  okazję uczestniczyć w nietypowych zajęciach warsztatowych przeprowadzonych przez właściciela kancelarii adwokackiej w Warszawie. Pan Karol Wojciechowicz z ogromnym zaangażowaniem drążył wszelakie tematy prawne związane z konstytucją. Prowadzący na dłużej zatrzymał się przy zasadzie wolności poglądów i wywołał tym niesamowitą burzę wymiany poglądów młodych ludzi. Zajęcia były niecodziennym przeżyciem dla uczniów. Mogli wcielić się w przedstawicieli prawa i wdawać wyroki w ważnych sprawach. To pozwoli im uzmysłowić sobie, jak ważną rolę odgrywa w naszym kraju konstytucja.