ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

6 listopada uczniowie naszej szkoły świętowali już 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Odbyła się uroczysta akademia.

Uczniowie mieli przed sobą trudne zadanie – przedstawić w krótkim czasie skomplikowaną historię Polski, a szczególnie okresu jej odrodzenia w dwudziestoleciu międzywojennym. W zainscenizowanych scenkach, w patriotycznych wierszach i pieśniach przedstawili przejmujący obraz walki o wolność, jej odzyskanie i  utrzymanie.

Podniosły charakter wydarzenia stworzyły piękne  dekoracje. Program był wzbogacony o filmy i prezentacje multimedialne. Najważniejsze jest jednak to, że nie zabrakło humoru,   współczesnych scen z codziennego życia, które tworzyły naturalną, pełną ciepła atmosferę. Była to dla wszystkich prawdziwa lekcja patriotyzmu.

Akademię przygotowała klasa IIIA i VI A i to im należą się szczególne słowa uznania. Nad całością czuwali: Krystyna Schroeder, Sylwia Labocha, Ewa Bochnia-Hetman, Monika Niedzbała, Michał Kobylak i Marceli Reszka.