Spotkanie czytelnicze z Franklinem

Uczniowie klasy pierwszej mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji promującej czytelnictwo. Dzieci odwiedził właściciel księgarni SOWA w Raciborzu Pan Dariusz Biel. Gość opowiedział uczniom, jak wygląda historia powstania książek na przestrzeni wieków. Pierwszoklasiści zobaczyli książkę, która ma ponad 100 lat, jest w przepięknej metalowej oprawie, wykładana kryształkami. Pan Darek przypomniał dzieciom, jakie korzyści płyną dla człowieka z czytelnictwa i zachęcił do czytania książek. Pod koniec spotkania uczniów odwiedził Franklin, bohater wielu opowiadań dla najmłodszych. Franklin przeczytał uczniom jedną ze swoich przygód. To spotkanie było bardzo ciekawe i na długo pozostanie w pamięci .

Organizator nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczyńska.