Opowieść dziadka – śladami niedźwiedzia Wojtka

Człowiek czytający książki rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Czytając, możemy sobie przecież wyobrazić miejsce, w którym rozgrywa się akcja książki oraz uczestniczących w niej bohaterów. Gdy otwieramy pierwszą stronę książki, nie wiemy przecież, o czym przeczytamy na jej kolejnych stronicach.

Młodym czytelnikom warto szczególnie polecić będące prawdziwymi perełkami na rynku księgarskim książki napisane przez p. Łukasza Wierzbickiego – menadżera kultury, miłośnika zwierząt, podróżnika, a przede wszystkim popularyzatora polskiej historii dla najmłodszych.

W piątek na pierwszej lekcji spotkali się uczniowie klasy drugiej, by posłuchać głośnego czytania wybranych rozdziałów „Dziadka i niedźwiadka”.Fragmenty książki prezentowały uczennicy z klasy 8 :Kilar Katarzyna i Linde Natalia. Drugoklasiści zapoznani zostali z historią niezwykłego niedźwiadka Wojtka, który wraz z armią generała Władysława Andersa przemierzył szlak z Persji do Włoch. Po zakończeniu głośnego czytania, mali czytelnicy odpowiadali na zadawane pytania.

Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka. Gorąco zachęcam do rodzinnego i szkolnego czytania.

Nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczynska.