24 lutego 2021r. odbyły się warsztaty edukacyjne "Afryka Kazika" dla uczniów klasy trzeciej
- Szkoły Podstawowej nr 3 im. K. K. Baczyńskiego zorganizowane przez filię w Brzeziu.
To kolejne wydarzenie, które mogło się odbyć dzięki środkom z budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz!
Podczas zajęć dzieci wyruszyły w podróż razem z Kazikiem i wysłuchały opowieści o jego odwadze i przygodach.
Wsłuchiwały się w odgłosy serca Afryki, poznały smak prawdziwej afrykańskiej herbaty.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, jednocześnie wzbogacając swoją wiedzę na temat innych kręgów kulturowych, zwierząt oraz przyrody.
W trakcie zajęć powstały prawdziwe dzieła sztuki wykonane piaskiem
Czy był to prawdziwy pustynny piasek?
O to możecie zapytać uczestników tegoż wydarzenia
Warsztaty zostały przeprowadzone przez Pana Piotra Mojżyszek z firmy "Opowiadamy o świecie"