Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy o. Piotra Handziuka, misjonarza z Kongo. Po krótkim powitaniu ojciec Piotr w bardzo ciekawy sposób przedstawił nam kulturę i życie w misyjnej placówce. Całość ubogacił prezentacją i pamiątkami przywiezionymi z dalekiej Afryki. Mieliśmy też okazję usłyszeć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Na koniec misjonarz pomodlił się w języku, którego używa się w Kongo. Mamy nadzieję, że to piękne spotkanie jeszcze bardziej rozpali w nas ducha misyjnego i wrażliwość na potrzeby ludzi z  Czarnego Lądu.