foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

„Światła, światła i pracy dla ubogiego kraju i ludu.”
                                                       Ignacy Łukasiewicz

 

Z okazji przypadającej w marcu 200-setnej rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicz, w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja biblioteczna. Uczniowie klasy II dowiedzieli się o tym, jak od zarania dziejów człowiek próbował ujarzmić ogień,  poznali także postać Ignacego Łukasiewicza, jego wynalazek oraz działalność charytatywną. Mieli okazję dotknąć, dokładnie obejrzeć różne typy lamp naftowych. Zobaczyli, jak działa tak lampa, jakie daje światło i jak można regulować wielkość płomienia. Przygotowana została także gazetka okolicznościowa obok biblioteki upamiętniająca postać Ignacego Łukasiewicza.

Lekcje przeprowadziły :nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczyńska, uczniowie z klasy 8b-Hanna Pater, Zuzanna Opolony, Marta Stawinoga.