foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Warsztaty ilustratorskie

Uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach  tworzenia ilustracji książkowej, które poprowadził znany i utytułowany malarz, rysownik i ilustrator - Szymon Teluk .

Dwugodzinny warsztat podzielono na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W pierwszej z nich prowadzący opowiedział o podstawach tworzenia rysunków, podzielił się wiedzą związaną z wykorzystaniem figur geometrycznych i brył przy tworzeniu własnych prac. Następnie przedstawił etapy powstawania komiksu. Uczniowie poznali różnorodne sposoby, wykorzystywane przy tworzeniu bohaterów i fabuły powieści graficznych. W części praktycznej na młodzież czekało zadanie polegające na konstrukcji planu, scenorysu i – finalnie – gotowej planszy komiksu.

W efekcie warsztatów, pod czujnym okiem rysownika, powstało wiele interesujących prac. Młodzież mogła przekonać się iż, do stworzenia dobrego komiksu niezbędny jest nie tylko sam talent plastyczny ale przede wszystkich chęci oraz dobry pomysł.

Nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczyńska

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Haczyk – Gliwickie Spotkania Literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty ilustratorskie – „Kim jest superbohater? I jak go narysować?” poprowadził Szymon Teluk – ilustrator, karykaturzysta i twórca komiksów.

Na spotkaniu uczniowie klas czwartych  poznali historię superbohaterów. Prowadzący krok po kroku pokazywał jak narysować literackich herosów, uwzględniając ich  charakterystyczne cechy. Po poznaniu teorii, młodzi rysownicy przystąpili do praktyki rysując swoich pierwszych superbohaterów.