foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Filtr
 •  

    Co zrobić w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu? Jak wezwać pomoc i sprawdzić przytomność? Tego wszystkiego mogli nauczyć się uczniowie kl. I-VI. Przez dwa dni uczniów szkolił Ratownik Medyczny Pan Maciej Botorek. Starsi odbywali ćwiczenia praktyczne z fantomem, a najmłodsi szkolili się przez zabawę. Dzieci ćwiczyły wzywanie pomocy pogotowia,  uciski klatki piersiowej oraz wykonywali wdechy ratownicze, a także układali poszkodowanego w pozycji bocznej.Uczniowie mieli okazję zdobyć wiele umiejętności praktycznych. Może kurs ten stanie się  iskierką, rozpalającą w sercach dzieci pasję, którą będą chciały realizować w swoim życiu zawodowym. Dziękujemy Panu Maćkowi za  przekazanie nam cennej wiedzy.

 •  

   14 X 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Z tej okazji program artystyczny przygotowali uczniowie kl. I a i kl. I b oraz kl. III. Oprócz wierszy i piosenek, zaprezentowali humorystyczną scenkę z "życia szkoły". Aktorzy dostarczyli widowni wielu wrażeń i emocji. Nie zabrakło też życzeń dla nauczycieli od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. W części oficjalnej głos zabrała  Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Popiel - Łapiniak, która złożyła życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom za trud, jaki wkładają w rozwój i wychowanie młodego człowieka. Uroczystość przygotowały p. Sylwia Locińska, p. A. Szamara i p. K. Pacharzyna.

   

 •  

    W naszej szkole dn.8 października 2015r odbył się Dzień Papieski. Scenariusz zawierał historię życia Karola Wojtyły, jego odpowiedź na Boże plany i dziękczynienie za Jego Pontyfikat. W tle wyświetlona została prezentacja multimedialna o Janie Pawle II. Inscenizację przygotowała klasa VI. Akcja przedstawienia rozgrywała się w klasie na lekcji religii, nauczycielką była s. Sylwia. Uczniowie śpiewali również pieśni, recytowali wiersze oraz grali na instrumentach. Opiekę nad całością sprawowały: s. Sylwia i Ewa Bochnia-Hetman.

 •  

    W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

  Dnia 30 września w kl. I b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty,złożyły życzenia, i odśpiewały uroczyste 100 lat!. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

 •  

   29. 09. 2015 r uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielami Straży Miejskiej.Pierwszaki miały okazję przypomnieć sobie oraz utrwalić zasady bezpiecznego i poprawnego poruszania się po drogach i ulicach. Zostały także ostrzeżone o różnych niebezpieczeństwach, jakie mogą czyhać na dzieci w czasie przejścia do szkoły i powrotu do domu. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Za aktywność otrzymały od stróży prawa piękne odblaskowe kamizelki z logo miasta Racibórz.