foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Filtr
  •   Noc z 12 na 13 lutego zmieniła zwykłe klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu w niezwykły świat detektywistycznych zmagań z zagadkami. To już szkolna tradycja, że uczniowie spędzają noc w szkole uczestnicząc w zajęciach opartych o omawianą lekturę. Tym razem tematem przewodnim był „Szatan z siódmej klasy”. Uczniowie klasy VI wraz z organizatorem-wychowawcą klasy - Ewą Bochnią-Hetman i opiekunami: Izabelą Iksal i Krystyną Schroeder spotkali się o godzinie 17.30 w szkole, gdzie w oparciu o lekturę „Szatan z siódmej klasy” brali udział w detektywistycznych zabawach. Rozwiązywano rebusy i piktogramy, zmagano się z zagadkami detektywistycznymi w oparciu o książkę Makuszyńskiego, tworzono mapy poszukiwaczy skarbów...

  •  

      Karnawał to czas radości i zabaw. W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I – III mieli okazję przez dwie godziny bawić się na parkiecie przy skocznej muzyce. Różnorodność kostiumów i pomysłowość utwierdzała wszystkich w przekonaniu, że do balu karnawałowego  każdy przygotowywał się z wielką starannością.  Zabawa w odczuciu wielu osób zakończył się zbyt szybko. Ale tak to już bywa, że w miłej atmosferze i podczas dobrej zabawy czas płynie w przysłowiowym mgnieniu oka.