foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Filtr
 • Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę CKE

 • Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki.
  Nauczyciele przesyłają swoim uczniom materiały do pracy w domu.
  Wszystko po to, aby koronawirus nie wpłynął na realizację programów nauczania.

  Informacje dla uczniów

   

   

 • DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI Z POWODU KORONAWIRUSA ODWOŁANY

   

 • Zapisy uczniów do klasy pierwszej
  na rok szkolny 2020/2021!!!


  Dokumenty proszę składać w sekretariacie
  do 17.03.2020.

  w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Racibórz na rok szkolny 2020/2021.

  zarządzam, co następuje:


  § 1. Ustalam harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym dotyczącym roku szkolnego 2020/2021 do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Racibórz:

  Dokumenty do pobrania:

  Zgłoszenie ucznia do szkoły kl. I - z obwodu SP 3

  Załącznik do zgłoszenia - oświadczenie o miejscu zamieszkania

  Wniosek o przyjęcie do 1 klasy - spoza obwodu

  Zgoda na przetwarzanie wizerunku dziecka

  Wniosek o objęcie dziecka nauką języka mniejszosci narodowej - język niemiecki

  Deklaracja korzystania z obiadów w szkole

  Deklaracja basen

  Oświadczenie religia

 • Borys Czerniak, uczeń klasy 8a został Finalistą Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

  Gratulujemy!  

 •  

    15 marca2016 r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”. W konkursie wzięło udział 22 uczniów – laureatów konkursów szkolnych i gminnych, których oceniało jury w składzie panie Kamila Kubiak, Barbara Szyksznian-Morek, Bogusława Koczwara i Monika Łyczko. Reprezentantką  naszej szkoły była  uczennica  klasy III Marta Przegendza,która otrzymała wyróżnienieza wiersz pt. „Prawa dziecka”.

 •   

    Z okazji Świąt Wielkanocnych w ramach kampanii charytatywnej„Wielkanocny koszyczek ”uczniowie naszej szkoły zebrali bardzo dużą  ilość słodkości  , którezostały przekazane  dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w  Pogrzebieniu.W zamian za dar serca otrzymaliśmy życzenia  wielkanocne i upominek  wykonany przez podopiecznych ośrodka . Za wrażliwość, otwierającą serca dla tych, którzy potrzebują pomocy ,za bezinteresowną chęć do czynienia dobra, za pomoc i życzliwość dziękujemy.

 •   Dnia 24.03.2016r. uczniowie klasy szostej naszej szkoły wzięli udział w przygotowaniu wielkanocnego śniadania pod hasłem  - „Zdrowo i kolorowo”. Dzieci wykonały z gotowanych jajek, zielonej sałatki, pomidora i innych zdrowych produktów spożywczych wielkanocne baranki, zajączki, kurki i kurczątka. Klasa III zrobiła także  wiosenną sałatkę warzywną. Następnie przyrządzone potrawy umieszczono na odświętnie nakrytym stole. Wszyscy z wielkim apetytem i dużą kulturą zajadali pełne witamin potrawy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektów samodzielnie wykonanej pracy oraz życzyli wszystkim „Wesołych Świąt”.
   

 •  

    Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z SP 3 Racibórz- Brzezie. Karol Pieczka – uczeń klasy VI  naszej szkoły jest jednym z dwóch raciborskich laureatów Wojewódzkiego Konkursu  Matematycznego. Po przejściu etapu szkolnego i rejonowego, w etapie wojewódzkim uzyskał 90 % punktów możliwych do zdobycia i tytuł laureata. Jak mówi Karol - przepisem na sukces jest koncentracja i rozwiązywanie dużej ilości nietypowych, problemowych zadań. Przeczytał w Internecie, że rozwiązywanie codziennie co najmniej 10 zadań matematycznych daje dużą sprawność i tej zasady się trzyma. Swój czas po lekcjach poświęca na swoje pasje - grę na skrzypcach i tańce ludowe. Jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu oraz członkiem Zespołu Pieśni Tańca "Raciborzanie II". Zauważył, że muzyka ma wiele wspólnego z matematyką, sprawność rachunkowa pomaga mu w grze  na instrumencie, śpiewie i  w tańcu. W ubiegłym tygodniu Karol zdobył IV miejsce w konkursie matematycznym "Matematyka na 5 w G 5", a 16 marca I miejsce i tytuł Najlepszego Matematyka szóstoklasisty w XVII Konkursie Matematycznym o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Na ostatnim konkursie równie dobrze spisali się jego koledzy z klasy: Kinga Polak i Szymon Kulikowski – którzy wraz z Karolem drużynowo także wywalczyli I miejsce.

 •  

    Klasa I b–czyli zgrana grupa 6-latków,zakładała hodowlę na parapecie klasy.  Sadzili szczypiorek, rzeżuchę i owies. Teraz codziennie prowadzą obserwacje oraz dbają o prawidłowy rozwój  roślin. Z każdym dniem widoczne są efekty pracy sześciolatków, które sprawiają  wiele radości. Na  oczach dzieci wyrastają z cebulek liście szczypiorku oraz kiełkuje bujna rzeżucha, której zapach unosi się już po całej sali. 

 •  

    W Dniu Kobiet chłopcy z klasy 1b z pomocą rodziców, przygotowali swoim koleżankom niespodziankę. Były kwiaty i pyszne babeczki. Na twarzach dziewczynek pojawił się uśmiech. Poprzez takie gesty uczymy się szacunku i empatii do innych

 •  
    Chłopcy kl. VI perfekcyjnie przygotowali Dzień Kobiet, nie brakowało życzeń, kwiatów, ale furorę sprawił prezent - kamień z napisem LOVE!
 •  

    W trakcie ferii uczniowie klasy 5 b w ramach nagrody za zwycięstwo w konkursie „Na najładniej przystrojoną klasę”  wybrali się na kręgielnie w Raciborzu, gdzie mieli możliwość sprawdzić swoich umiejętności w kręglach klasycznych. W czasie zabawy nie zabrakło dobrego humoru i uśmiech.