foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Filtr
 • Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". Uczniowie klasy VIII poprowadzili apel, w którym zwrócili uwagę na rolę Ojca w naszym życiu oraz co z tego wynika dla nas. Wypowiedzi uczniów przeplatane były słowami św. Jana Pawła II i piosenkami połączonymi z tańcem.

  Pragniemy żyć według wskazań świętego Papieża.

   

   

 • W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Halowych Mistrzostwach Raciborza w lekkiej atletyce, gdzie zdobyliśmy 6 medali w pchnięciu kulą: Borys Czerniak I miejsce, Agata Hałacz ll miejsce, Dawid Niestrój Il miejsce, Zuzanna Szpilka lll miejsce, Katolina Parma III miejsce, Jakub Stawinoga lll miejsce.

 • Klasa 8a i 8b miała okazję uczestniczyć w imprezie, która ma zachęcić młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do kontynuowania nauki w technikach oraz szkołach branżowych. Uczniowie z raciborskich szkół opowiadają swoim młodszym kolegom o specyfice kierunku kształcenia, który wybrali - lekcjach, praktykach oraz perspektywach zawodowych.

 • W czwartek rano uczniowie klas od I - IV wzięli udział w barwnym przedstawieniu w RCK pt Dorotka w krainie Oz. Bardzo się wszystkim podobało. Korzystając z wyjazdu do RCK, klasy pierwsza i druga po przedstawieniu poszły na lekcję muzealną. Tematem zajęć było " Co to jest muzeum? ". W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy oraz zwiedzili nasze Muzeum. Po spektaklu klasa IVa i IVb zwiedziły zamek raciborski. Poznali historię zamku, zwiedzili kaplicę, mogli nawet przymierzyć stroje i zrobić sobie zdjęcie ze więźniem. Na koniec wybrali się na spacer po parku.  

 • 17.10.2018 r. o godzinie 16 odbył się Konkurs Wiedzy zorganizowany przez  Miejską i Powiatową Bibliotekę w Raciborzu. Naszą szkołę reprezentowała Maja Weselak z Va, która uzyskała wyróżnienie. Poziom trudności w konkursie był bardzo wysoki. Należało opanować wszystkie elementy świata przedstawionego dwóch pozycji książkowych-  "Samotność  Bogów" Doroty Terakowskiej i  "Pozłacana rybka" Barbary Kosmowskiej. Maja dała radę- brawo!

   

 •  

    Co zrobić w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu? Jak wezwać pomoc i sprawdzić przytomność? Tego wszystkiego mogli nauczyć się uczniowie kl. I-VI. Przez dwa dni uczniów szkolił Ratownik Medyczny Pan Maciej Botorek. Starsi odbywali ćwiczenia praktyczne z fantomem, a najmłodsi szkolili się przez zabawę. Dzieci ćwiczyły wzywanie pomocy pogotowia,  uciski klatki piersiowej oraz wykonywali wdechy ratownicze, a także układali poszkodowanego w pozycji bocznej.Uczniowie mieli okazję zdobyć wiele umiejętności praktycznych. Może kurs ten stanie się  iskierką, rozpalającą w sercach dzieci pasję, którą będą chciały realizować w swoim życiu zawodowym. Dziękujemy Panu Maćkowi za  przekazanie nam cennej wiedzy.

 •  

   14 X 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Z tej okazji program artystyczny przygotowali uczniowie kl. I a i kl. I b oraz kl. III. Oprócz wierszy i piosenek, zaprezentowali humorystyczną scenkę z "życia szkoły". Aktorzy dostarczyli widowni wielu wrażeń i emocji. Nie zabrakło też życzeń dla nauczycieli od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. W części oficjalnej głos zabrała  Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Popiel - Łapiniak, która złożyła życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom za trud, jaki wkładają w rozwój i wychowanie młodego człowieka. Uroczystość przygotowały p. Sylwia Locińska, p. A. Szamara i p. K. Pacharzyna.

   

 •  

    W naszej szkole dn.8 października 2015r odbył się Dzień Papieski. Scenariusz zawierał historię życia Karola Wojtyły, jego odpowiedź na Boże plany i dziękczynienie za Jego Pontyfikat. W tle wyświetlona została prezentacja multimedialna o Janie Pawle II. Inscenizację przygotowała klasa VI. Akcja przedstawienia rozgrywała się w klasie na lekcji religii, nauczycielką była s. Sylwia. Uczniowie śpiewali również pieśni, recytowali wiersze oraz grali na instrumentach. Opiekę nad całością sprawowały: s. Sylwia i Ewa Bochnia-Hetman.

 •  

    W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
  Witamy serdecznie chłopaka każdego.
  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

  Dnia 30 września w kl. I b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty,złożyły życzenia, i odśpiewały uroczyste 100 lat!. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

 •  

   29. 09. 2015 r uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielami Straży Miejskiej.Pierwszaki miały okazję przypomnieć sobie oraz utrwalić zasady bezpiecznego i poprawnego poruszania się po drogach i ulicach. Zostały także ostrzeżone o różnych niebezpieczeństwach, jakie mogą czyhać na dzieci w czasie przejścia do szkoły i powrotu do domu. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Za aktywność otrzymały od stróży prawa piękne odblaskowe kamizelki z logo miasta Racibórz.