foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Filtr
 • Informacja!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu informuje, iż rekrutacja do klasy I

  na rok szkolny 2019/2020

  trwa od 11 marca 2019- do 19 marca 2019.

  Zgłoszeniadzieci do szkoły przyjmowane są
  w sekretariacie szkoły lub sekretariacie przedszkola.

  W razie wyboru innej szkoły rodzic ma obowiązekpowiadomienia szkoły obwodowej

  do 19 marca 2019r
   o swojej decyzji ( składa wniosek o przyjęcie dziecka do wybranej szkoły).

 •   Noc z 12 na 13 lutego zmieniła zwykłe klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu w niezwykły świat detektywistycznych zmagań z zagadkami. To już szkolna tradycja, że uczniowie spędzają noc w szkole uczestnicząc w zajęciach opartych o omawianą lekturę. Tym razem tematem przewodnim był „Szatan z siódmej klasy”. Uczniowie klasy VI wraz z organizatorem-wychowawcą klasy - Ewą Bochnią-Hetman i opiekunami: Izabelą Iksal i Krystyną Schroeder spotkali się o godzinie 17.30 w szkole, gdzie w oparciu o lekturę „Szatan z siódmej klasy” brali udział w detektywistycznych zabawach. Rozwiązywano rebusy i piktogramy, zmagano się z zagadkami detektywistycznymi w oparciu o książkę Makuszyńskiego, tworzono mapy poszukiwaczy skarbów...

 •  

    Karnawał to czas radości i zabaw. W ubiegłym tygodniu uczniowie klas I – III mieli okazję przez dwie godziny bawić się na parkiecie przy skocznej muzyce. Różnorodność kostiumów i pomysłowość utwierdzała wszystkich w przekonaniu, że do balu karnawałowego  każdy przygotowywał się z wielką starannością.  Zabawa w odczuciu wielu osób zakończył się zbyt szybko. Ale tak to już bywa, że w miłej atmosferze i podczas dobrej zabawy czas płynie w przysłowiowym mgnieniu oka.