foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Filtr
 • Racibórz, 26.11.2021 r.

   

  Ogłoszenie o rekrutacji uzupełniającej dzieci

   

  Informujemy, że Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Raciborzu  ogłasza rekrutację uzupełniającą dzieci na zajęcia dodatkowe
  w ramach projektu „Wysoka jakość edukacji szkolnej w Mieście Racibórz”. Warunkiem udziału w rekrutacji jest złożenie formularza rekrutacyjnego w terminie od 29.11.2021 roku do 15.12.2021 roku
   w sekretariacie szkoły. Szczegóły dotyczące zajęć, jak również kryteria rekrutacji znajdują się w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa
  w projekcie „Wysoka jakość edukacji szkolnej w Mieście Racibórz”.

   

  Dokumenty rekrutacyjne dostępne są do pobrania na stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły.

   

   

 •  

  W okresie adwentu chętni uczniowie naszej szkoły, z pomocą rodziców robili lampiony. Wpłynęło 28 zdjęć, które zamieszczamy. Prace miały być w całości wykonane własnoręcznie i powinny posiadać oświetlenie.

  Przyznano:

  I miejsce - Zuzanna Siwoń kl. III,  Alicja Fryt   kl. II

  II miejsce - Patryk Kolek kl. I

  III miejsce - Malwina Franiczek kl. II, Emilia Krukowska kl. II

  Wyróżnienie - Alicja Wardęga  kl. I

  Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym GRATULUJEMY zwycięstwa.

 • Od dnia 09.12.2020 z powodów technicznych nie ma możliwości połączenia telefonicznego ze szkołą.

  W razie potrzeby można dzwonić na telefon komórkowy Pani Ewy Jaworowskiej.

  Prosimy o kontakt e-mailowy!!!

  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 •  

   

   

   

  Biblioteka Szkolna serdecznie dziękuje wszystkim osobom m.in.: nauczycielom, rodzicom i uczniom za oddawane głosy na pracę plastyczną uczennicy z klasy 2 Emilii Krukowskiej w konkursie Empik „Tysiąc powodów by czytać”.
  Łącznie na pracę naszej uczennicy oddano 505 głosów!!!

   

 • W ten przedświąteczny czas nauczyciel bibliotekarz pani Oksana Leszczyńska zaprosiła do naszej szkoły panie z raciborskich bibliotek. Tematem spotkania  były Święta Bożego Narodzenia. Pani Agata Śliwicka z Biblioteki Pedagogicznej opowiadała o czeskich zwyczajach świątecznych. Dzieci  na podstawie prezentacji multimedialnej dowiedziały się jakie są w Czechach zwyczaje i tradycje związane z tymi magicznymi świętami i poznały kilka czeskich słówek. Drugim gościem była pani Artsvik Nersesyan, bibliotekarz pracujący z dziećmi niesłyszącymi w Specjalnym Ośrodku dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Pani Artsvik, która pochodzi z Armenii, opowiadała dzieciom o zwyczajach świątecznych obchodzonych w tym dalekim kraju leżącym na pograniczu Europy i Azji. Na koniec spotkania dzieci otrzymały drobne upominki.

 • Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbył się "Mikołajki". Każda klasa pod opieką wychowawcy rozwiązywała różne testy wiedzy, zakres obejmował pytania z wszystkich dziedzin życia. Każda klasa zdobywała punkty, które mogła wykorzystać w rozgrywce finałowej odbywającej się na sali gimnastycznej na zasadach podobnych do popularnego programu pt" Postaw na milion". Oczywiście nie zabrakło dobrej zabawy, uśmiechu oraz zdrowej rywalizacji.

 • Dzisiaj przeżyliśmy bardzo ciekawą  lekcję w postaci przedstawienia teatralnego pt. "Drogi do niepodległości". Ten poważny temat został przekazany bardzo oryginalnie z dużą dawką humoru, co zawsze powoduje lepsze przyswajanie wiedzy. Uczniowie z uśmiechem wcielali się w postacie historyczne przebierając się w ich stroje... Zabawy było co nie miara, a wiedza sama płynęła do głowy. Zapraszamy na fotorelację!

   

   

   

 • I znowu sukces naszej szkoły i naszych uczniów! Mamy nowe powody do radości. Helena Konieczny z VI A zajęła trzecie miejsce a  Dawid Dorna z V A  uzyskał wyróżnienie w

   III POWIATOWYM KONKURSIE  POEZJI POLSKIEJ I NIEMIECKIEJ 

  "Słowo za słowem" pn: "Poezja świąteczna na dwa głosy" pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego. Rywalizacja była zacięta. Pokonali wielu innych uczestników konkursu. Uczniowie byli przygotowywani przez panią Sylwię Labochę i pana Michała Kobylaka. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 • Uczniowie kl. I i II naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Na uroczystość licznie przybyli rodzice uczniów.  Pan Dyrektor Marcin Handziuk w krótkim przemówieniu zachęcił dzieci do czytelnictwa, a rodzicom przypomniał o wartościach, jakie niesie czytanie książek. Nad całością imprezy czuwała nauczyciel bibliotekarz - Pani Oksana Leszczyńska, która wspólnie z uczniami kl. VII przygotowała dla najmłodszych liczne atrakcje. Starsi uczniowie przebrani za bajkowe postaci zadawali kolegom zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów bajek i baśni. Klasa I i II popisała się piękną recytacją wierszy po polsku i po śląsku o literkach i książkach. Nie zabrakło też skocznego tańca, który dla najmłodszych kolegów przygotowały uczennice kl. Vb.

  Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, a Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania na czytelnika. Każde dziecko otrzymało własną kartę elektroniczną do biblioteki oraz puzzle i kolorowe zakładki. Sponsorami upominków była Rada Rodziców oraz Szkolna Kasa Oszczędności działająca w naszej szkole. 

   

   

  Życzymy najmłodszym uczniom, aby szkolna biblioteka była zawsze dla nich miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym i chętnie przez nich odwiedzany

 • Zespół fletowy z naszej szkoły w składzie: Karolina Krakowczyk, Karolina Skwarecka, Kasia Fleger, Karolina Kowol, Maja Korona, Zuzia Kozieł, Julia Leśniok, Agata Pater i Zuzia Szpilka wzięły udział w XVIII edycji Wojewódzkiego konkursu „Mistrz Fletu, gdzie zdobyły GRAND PRIX konkursu. Po raz pierwszy w historii konkursu zdobyły maksymalną ilość punktów od wszystkich jurorów.

 • 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Uczniowie z Samorządu Szkolnego zorganizowali drobny poczęstunek dla wszystkich grzecznych dzieci oraz pracowników szkoły.

 • ZAPROSZENIE

   na Jubileusz 135 - lecia Szkoły Podstawowej Nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Raciborzu

  11 listopada 2018 r. (wtorek)

  Program uroczystości:

  10.00: Msza św. w kościele pod wezawniem św. Mateusza i Macieja w Brzeziu

  11.00: uroczysta Akademia w sali gimnastycznej szkoły (część oficjalna i część artystyczna).

  Zapraszamy Państwa na uroczyste obchody Jubileuszu szkoły!!!!

 • APEL SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 

  z dnia 11.12.2017

   

           Staramy się podejmować wiele działań i już na początku chcielibyśmy  serdecznie podziękować wszystkim uczniom i ich rodzicom za szczodrość okazaną w rozprowadzaniu cegiełek dla fundacji  "Nie jesteś sam - na pomoc chorym i niepełnosprawnym" czy też kartek świątecznych dla fundacji Sursum Corda. Nie zawiedliście też w organizacji Pchlego Targu i w zbiórce na szlachetną paczkę.

   

            Z ramienia Szkolnej kasy Oszczędności odbyły się ostatnio dwa konkursy artystyczne.

   

  "Miś z motywem SKO" - prace były piękne, można je obejrzeć na szkolnych gazetkach.

  I miejsce  zdobyli ex aequo: Karol Stawinoga, Zuzanna Opolony i Krzysztof Opolony,

  II miejsce: Bartosz Wardęga i Patrycja Stawinoga,

  III miejsce: Paulina Opolony i Sara Kuchajewicz. Wszyscy Wam serdecznie gratulujemy.

  Wyróżnione zostały prace Karola Kruczka, Angeliki Ździebko i Mileny Krzykały.

   

           Przepiękne wieńce sprzedane zostały na stoisku w czasie konsultacji z rodzicami. Ich autorami byli:

  -na miejscu I - Krzysztof i Zuzanna Opolony, Agata Wrazidło z rodzicami,

  -na miejscu II - Milena Parma i Emilia Mordeja z rodzicami,

  -zaś miejsce III zdobyli Marcin i Dominik Zając oraz Dawid Dorna z rodzicami. Zaszczytne wyróżnienie otrzymuje Wojciech Dziedzic i jego rodzina. Gratulujemy kreatywności i pięknych wizji artystycznych.

   

           6 grudnia przeżyliśmy wspólnie piękny dzień Mikołajkowy. Było naprawdę radośnie: i konkursy, i zabawy i i rywalizacja sportowa. Nie zabrakło też słodkości podarowanych przez Świętego - szkoda, że taki dzień jest raz w roku. Wyniki zmagań ekonomicznych w Szkolnym Turnieju Mikołajkowym w klasach młodszych.

   

           W kategorii klas trzecich najlepszym zmysłem matematycznym i ekonomicznym wykazali się:

  - Dominik Zając - I miejsce,

  - Milena Neugebauer - II miejsce i

  - Zofia Szymiczek - III miejsce.

  Brawa i gratulacje!!!

  W kategorii klas IV kolejno na podium uplasowali się:

  - na najwyższym szczeblu - Bartosz Gieda,

  - na drugim stopniu - Julia Biskup,

  - a na najniższym szczeblu - Wojciech Dziedzic. Wszystkim mocno gratulujemy!!!

   

          Osiągnięcia w klasach starszych.

  W kategorii klas V-VI:

  -I miejsce wywalczył Natan Neugebauer,

  - II miejsce Oskar Kwiatkowski,

  - a miejsce III Paweł Kosiorowski. Dla nich też poproszę o gromkie brawa.

  W najstarszej grupie klas siódmych dominowały dziewczyny:

  -miejsce I zajęła Agata Pater,

  -miejsce II zdobyła Karolina Skwarecka, a

  -miejsce III Zuzanna Kozieł. Wielkie brawa dla zwycięzców!!!

   

           Równocześnie z potyczkami matematycznymi odbywała się rywalizacja słowna w Ekonomicznym Turnieju Ortograficznym. Tu wyniki przedstawiały się następująca:

  W kategorii klas trzecich:

  - I miejsce Agata Wrazidło,

  - II miejsce Dawid Dorna,

  - III miejsce Aleksandra Gudynowska i Paulina Gawliczek.

  Brawo, brawo, brawo!

  W klasach czwartych najlepsi byli:

  - na miejscu I Aleksandra Krakowczyk,

  - na miejscu II Mikołaj Żudrak, a

  - na miejscu III Weronika Mrozek.

  Ogromnie się cieszymy z waszych sukcesów. Barwa dla was.

   

           W kategorii klas V-VI brylowały znowu dziewczęta:

  - na miejscu I Emilia Tunk,

  - na miejscu II Zofia Arling, a

  - na miejscu III Maria Machowska. Brawa dla wyróżnionych dziewcząt.

  I w ostatniej, najstarszej kategorii dyktanda, z najlepszej strony pokazali się i uzyskali miejsca na podium:

  - I miejsce Oliwia Klimaszka,

  - II miejsce Borys Czerniak, i

  - III miejsce Maja Korona.  Brawa i gratulacje dla świetnych polonistów.

   

          

           Chciałybyśmy jeszcze pochwalić się sukcesami naszych uczniów poza naszą szkołą. Karol Kruczek i Oskar Kwiatkowski za prace plastyczne zdobyli I i II miejsce w ogólnopolskim konkursie na pracę dotyczącą legend i tajemnic naszego miasta - Raciborza, zorganizowanym przez bibliotekę miejską. To wielki zaszczyt dla naszej szkoły. Gratulujemy wam i życzymy dalszej pracowitości.

   

           Mamy też koleżankę utalentowaną wokalnie - Karolina Kowol wzięła ostatnio udział w przeglądzie piosenki śląskiej "Karolinka" w Rybniku oraz w przeglądzie kolęd w Raciborzu. W obu z nich Karolina Przeszła do etapów finałowych. Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów.

   

           Nadszedł wreszcie czas na comiesięczne wyróżnienia rekordzistów w zbiórkach surowców wtórnych. Nasza szkoła wypada w miejskich zestawieniach naprawdę dobrze,a to dzięki waszemu systematycznemu zaangażowaniu i pomocy waszych rodziców.

   

           Najwięcej zużytych baterii w listopadzie zgromadziła Julia leśnik - 4 kg. W zbiórce zakrętek plastikowych rekordzistą okazał sie Tomasz Fleger - 7 kg. Makulatury zebrał najwięcej Oskar Kwiatkowski 135 kg, a aluminiowych puszek po napojach Dominika Bauer - 270 sztuk.  Pamiętajmy wszyscy, że prozaiczne segregowanie odpadów przynosi nam wszystkim wiele korzyści. Brawa dla rekordzistów, a wszystkich pozostałych zapraszamy do rywalizacji.

   

           I jeszcze jedno wielkie wyróżnienie - dla najlepszej czytelniczki miesiąca. Okazała sie nią Aleksandra Krakowczyk, która w listopadzie wypożyczyła i przeczytała 16 książek. Na pewno Ola zyska ogromnie na czytaniu i będzie nas zaskakiwała swoją wiedzą i umiejętnościami, a na razie gratulujemy zwycięstwa w rankingu. Brawo!!!

   

  To wszystko, co planowałyśmy wam dzisiaj przekazać, życzymy wszystkim kolejnych sukcesów, a szczególne satysfakcji z pracy nad kolejnymi pomysłami i w kolejnych konkursach,.

 •  

    Nadchodzi zima. Zwierzęta leśne oraz ptaki mają duży problem ze znalezieniem pokarmu. Uczniowie kl. I-III wspólnie z wychowawcami postanowili założyć "stołówkę dla ptaków". W okolicy szkoły rozmieścili sześć karmników. Rozpisane zostały wśród klas dyżury, w czasie których dzieci będą donosić pokarm. Ptaki już wiosną odwdzięczą się pięknym śpiewem.

 •  

   

    Przed świętami Bożego Narodzenia nauczyciele kl. I-III zorganizowali warsztaty dla rodziców i dzieci. Jedna grupa piekła przepyszne pierniki, druga ozdabiała je lukrem, a kolejna wykonała stroiki i ekologiczne anioły. Wypracowane produkty zostaną wystawione na szkolnym kiermaszu.

 •  

    W tym tygodniu na kółku z języka angielskiego uczniowie klasy V b przygotowywali sałatki owocowe i warzywne. Uczniowie samodzielnie wymyślali  przepisy sałatek. Pracowali w parach, grupach lub samodzielnie. Dzięki zajęciom uczniowie mieli okazję powtórzyć nazwy artykułów spożywczych, a także ćwiczyli opisywanie czynności niezbędnych przy przygotowaniu sałatek. Pod koniec lekcji odbyła się wspólna degustacja. Wszystkie sałatki były pyszne!

 •  

    W piątek 4 grudnia 2015, w Szkole Podstawowej nr 3 w Raciborzu (Brzeziu) uczniowie obchodzili Mikołajki. Po pierwszej lekcji, która odbyła się zgodnie z planem uczniowie bawili się  na różne sposoby. Nie zabrakło prezentów od św. Mikołaja bo rozstrzygnięty został konkurs „ Bądź Mikołajem w Mikołajki” – uczniowie wcześniej własnoręcznie wykonywali praktyczne upominki, a poczta św. Mikołaja dostarczyła prezenciki wskazanym w karnecie osobom. Dzień wcześniej odbył się Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny, wśród licznych uczestników wyłoniono zwycięzców. Na lekcji następnej odbył się Mikołajkowy Turniej Ekonomiczny w kategoriach klas 1-3 i 4-6. Uczestnicy zmagali się z obliczeniami pieniężnymi, procentowymi rozwiązywali też łamigłówki, krzyżówki z zakresu ekonomii; uczyli się jak być świadomymi konsumentami. Najwięcej emocji, radości i okrzyków wzbudziły jednak zawody sportowe. W mieszanych drużynach zawodnicy rywalizowali w zabawnych konkurencjach np. Układanie liter z ciał uczestników, skoki na skakance na czas czy przenoszenie piłeczki na łyżeczce umieszczonej w ustach. Oj! Było wesoło… Prawie wszyscy mieli czerwone stroje, czapki mikołajkowe no i … świetny humor!

   

 •  

   

    Od dłuższego czasu SKO-wicze naszej szkoły wspólnie z rodzinami włączają się w akcję na rzecz  2-letniej Lilianki. Dziewczynka urodziła się z wodogłowiem i chorym bioderkiem. Zadanie dzieci polega na zbiórce plastikowych nakrętek, przeliczaniu ich i dostarczaniu do szkoły. Są one zabierane przez rodzinę dziewczynki i sprzedawane, a  uzyskane pieniądze przeznaczane  na intensywną rehabilitację. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Lilianka dzisiaj raczkuje i próbuje samodzielnie wstawać. Za wkręcenie się w pomaganie bardzo dziękujemy.

 •  

    Mikołaj, który został wysłany przez elfy naszej szkoły, odwiedzi chore dzieci na oddziałach szpitalnych w Raciborzu. Dochód z akcji "Jesienne stroiki" został przeznaczony na zakup drobnych upominków. Myślimy, że przybycie Mikołaja i obdarowanie dzieci prezentami wywoła na ich twarzach radość i uśmiech. Dziękujemy tym, którzy przyczynili się i wsparli naszą akcję.

 •  

    Z okazji Święta Misia uczniowie kl. I b przynieśli na zajęcia szkolne swoje ulubione pluszaki. Wzięli też udział w lekcji bibliotecznej. Przygotowała ją Pani Mariola Kolanowska z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Raciborzu. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, zobaczyły fragmenty bajek o znanych misiach - Colargolu i  Uszatku oraz wykonali  portrety bohatera dnia. Nie zabrakło też pląsów przy skocznej muzyce.