foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Filtr
 • Wiersze dla dzieci to pewien rodzaj zabawy i nauki. Rymowanki
  i wyliczanki są bardzo popularne wśród najmłodszych.
  Cytując Wisławę Szymborską „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

  Wiersze dla dzieci to forma literatury dla najmłodszych. Dzieci kochają wiersze! „Okulary” i „Dyzio Marzyciel” Juliana Tuwima są lubiane wśród młodszych i starszych. Jan Brzechwa  i jego „Kaczka dziwaczka”, „Ślimak”. „Zoo” i „Entliczek – pentliczek” to rymowane utwory, które dzięki swojej budowie na długo zapadają w pamięci. Wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima są zabawne, rozśmieszają dzieci, inne pouczają i przedstawiają piękno otaczającego dziecko świat.

  W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Czytam sobie- czytam tobie””. Wzięły w nim udział  uczniowie klas I –III.  Celem konkursu było zapoznanie z twórczością J. Brzechwy i J. Tuwima, rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci, a także pokonywanie nieśmiałości.

  Konkurs przebiegł w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Dzieci pięknie nauczyły się na pamięć nawet bardzo długich wierszyków . Wśród recytowanych wierszy znalazły się następujące utwory: Kotek, Sum, Jak rozmawiać trzeba z psem, Pomidor, Żuk Na straganie.

  1 miejsce

  Emilia Krukowska-klasa1

  Mateusz Gajda –klasa1

  2 miejsce

  Alicja Fryt- klasa1

  Iga Czerniak –klasa2

  Aleksandra Minko – klasa2

  Każdy z laureatów konkursu otrzyma dyplom i nagrodę rzeczową w postaci książki we wrześniu .

  Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.

  Nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczyńska.

 •  

  W konkursie bibliotecznym "Memy książkowe – książki nie gryzą "

  Oskar Kwiatkowski z klasy 8 zajął 1 miejsce

  Milena Krzykała z klasy 5a zajęła 2 miejsce.

  Gratulacje! Gratulacje!!

 • Smaczne kąski literackie z biblioteczek domowych naszych uczniów

  W nawiązaniu do hasła Tygodnia Bibliotek „Zasmakuj w bibliotece” zapraszam naszych uczniów ,rodziców, dziadków  do udziału w zdalnej akcji „Smaczne kąski z mojej biblioteczki domowej”.

  Zadaniem dla wszystkich jest  przesłanie zdjęcia jednej lub kilku ulubionych książek zgromadzonych
  w biblioteczce domowej.
  W ten sposób wspólnie utworzymy biblioteczkę smakowitych kąsków literackich, która niech stanie się inspiracją dla innych do ich przeczytania.

  Adres e-mail do wysyłania zdjęć: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Smaczne kąski” Nazwisko i imię, klasa.

  Pozdrawiam serdecznie  nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczyńska

   

 • Dnia 24 maja pięciu uczniów naszej szkoły brało udział w Powiatowym Konkursie Recytatorski Poezji Religijnej w SP 18 w Raciborzu. Wróciliśmy z nagrodami. Dawid Dorna i Zuzanna Opolony z klasy IV zdobyli II miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.Dnia 24 maja pięciu uczniów naszej szkoły brało udział w Powiatowym Konkursie Recytatorski Poezji Religijnej w SP 18 w Raciborzu. Wróciliśmy z nagrodami. Dawid Dorna i Zuzanna Opolony z klasy IV zdobyli II miejsce.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 •  

    Afrykańskie dzieci często przez całe swoje dzieciństwo nie mają na nogach choćby najzwyklejszych bucików. Były misjonarz ks. Piotr Boraca zwraca uwagę, że w polskich domach czasami trzyma się w szafach dobre buty, bo używane były przez dzieci tylko przez kilka miesięcy i apelował o pomoc w ich zbiórce. Nasza szkoła także włączyła się w akcję zbiórki obuwia . Zbieraliśmy sandałki, klapki, tenisówki i półbuciki dziecięce. Zebraliśmy około 130 par butów, które trafiły do Wydziału Misyjnego Kurii Tarnowskiej , a potem kontenerem do dzieci m.in. z Republiki Środkowoafrykańskiej, Czadu i Kamerunu. Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności. Wszystkim uczniom , którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy

 •  

    Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Małym Memoriale Kusocińskiego. Zawody odbyły się na nowoczesnej hali w Szkole Mistrzostwa Sportowego gdzie zdobyliśmy 5 medali: Julia Gatnar złoty medal w biegu na 60 m, Tobiasz Kuchajewicz srebrny medal w biegu na 300 m, Izabela Hałacz srebrny medal w pchnięciu kulą, Patryk Orc brązowy medal w pchnięciu kulą, Kevin Prusowski brązowy medal w biegu na 60 m.

 •  

  Dodatkowy termin z egzaminu na kartę rowerową odbędzie się

  15.06.2016r. godz. 8.00

   Uczniowie, którzy zdają egzamin i ci którzy zdali, przyprowadzą rower do szkoły oraz kask.

   

   

 •  

    W maju w naszej szkole miała miejsce akcja pt. „Sałatkowy tydzień” , której celem było propagowanie zdrowego odżywiania. Nasi uczniowie w ramach drugiego śniadania przynosili sałatki warzywne jak i owocowe. W czasie „Sałatkowego tygodnia”  w ramach lekcji wychowawczej  uczniowie przygotowywali samodzielnie  sałatki, którymi dzielili się z innymi uczniami oraz nauczycielami. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanym. Trzymaj Formę.

   

   

 •   W naszej szkole odbyła się zbiórka darów dla polskiej Szkoły Średniej nr 10 im.Marii Magdaleny we Lwowie. Aktualnie ta założona w 1816 r. szkoła kształci ponad 300 uczniów, kultywując polskie tradycje, zwyczaje i język.  Okazuje się, że szkoła najbardziej potrzebuje materiałów biurowych, takich jak papier do ksero, zeszyty, długopisy, teczki, segregatory itp., a także różnego rodzaju środków czystości. Nasi uczniowie nie są obojętni na trudną sytuację młodzieży, bardzo chętnie wspomagali akcję przynosząc materiały biurowe jak i środki czystości.

 •  
   
    W naszej szkole odbył się plastyczno - religijny konkurs o św. Antonim.
  Zwycięzcom na etapie szkolnym bardzo gratulujemy!
  a oto wyniki
   
  kategoria klas 1-3
  1 miejsce - Weronika Hajduczek, kl. 1a
  2 miejsce - Tomasz Fleger, kl. 1b
  3 miejsce - Emilia Tunk, kl. 2
   
  kategoria klas 4-6
  1 miejsce - Patryk Orc, kl. 5
  1 miejsce - Katarzyna Psota, kl. 4a
  2 miejsce - Oliwia Klimaszka, kl. 4b
   
   Prace wysyłamy dalej i trzymamy kciuki w następnym międzyszkolnym etapie, który będzie miał miejsce w Rybniku.

  Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć prace naszych uczniów.

   

 •  

    Przez dwa dni sala gimnastyczna naszej szkoły przekształciła się w teatr. Uczniowie kl. II i III przedstawiali bajkępt: "Jaś i Małgosia". Wśród widzów znaleźli się uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, dzieci z Przedszkola nr 16 w Raciborzu, podopieczni Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Pogrzebieniu z opiekunami oraz rodziny aktorów. Widzowie mogli przypomnieć sobie, tak dobrze znaną wszystkim bajkę o przygodach rodzeństwa Jasia i Małgosi, które przeżywało straszne chwile w chatce Baby Jagi. Przygody bohaterów pokazały widzom, jak przezwyciężyć własny strach i przekonały, że warto w siebie wierzyć. Oprócz gry aktorskiej widzowie mogli podziwiać przepiękną scenografię oraz posłuchać piosenek w wykonaniu młodych artystów