foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

Filtr
 • Deklaracja dostępności
  Strona Szkoły Podstawowej nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Raciborzu

  Szkoła Podstawowa nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Raciborzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strona Szkoły Podstawowej nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Raciborzu.

  • Data publikacji strony internetowej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

  Status pod względem zgodności z ustawą

  Strona internetowa jest niezgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  Treści niedostępne

  • Wszystkie elementy oraz podstrony są niezgodne z wymogami o dostępności cyfrowej.

  Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia:
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

  Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

  Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Małgorzata Orczyk.
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Telefon: 324153920

  Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

  Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

  Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

  Skargi i odwołania

  Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. K.K. Baczyńskiego w Raciborzu
  • Adres: 47–406 Racibórz
   ul. Kpt. S. Myśliwca 16
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Telefon: 324153920

  Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 • Konkurs biblioteczny pt. „Sowa - Mądra Głowa”

   

  Biblioteka szkolna organizuje konkurs na maskotkę biblioteczną pt. „Sowa Mądra Głowa”.

   Regulamin konkursu:   

  1. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu maskotki – Sowy .
  2. Prace konkursowe oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych

  klasy I-III

  klasy IV- VIII.   

  1. Praca konkursowa musi spełniać poniższe warunki:

  – uczeń może wykonać TYLKO jedną maskotkę,

  – maskotkę można wykonać z dowolnie wybranych przez ucznia materiałów (tkaniny,

     skarpetek),wypełniona piaskiem albo ryżem

  – maskotka nie może być mniejsza niż 20 cm, ale nie większa niż 50 cm.

  1. Przy ocenie pracy będą brane pod uwagę następujące kryteria:
  • zgodność z tematem,
  • samodzielność
  • estetyka i solidność wykonania,
  • pomysłowość i kreatywność,
  • ogólny wyraz plastyczny.
  1. Prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 31 marca 2021r.   

   Na najlepsze prace czekają wspaniałe słodkie  nagrody!!!

 •  

  24 lutego 2021r. odbyły się warsztaty edukacyjne "Afryka Kazika" dla uczniów klasy trzeciej
  - Szkoły Podstawowej nr 3 im. K. K. Baczyńskiego zorganizowane przez filię w Brzeziu.
  To kolejne wydarzenie, które mogło się odbyć dzięki środkom z budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz!
  Podczas zajęć dzieci wyruszyły w podróż razem z Kazikiem i wysłuchały opowieści o jego odwadze i przygodach.
  Wsłuchiwały się w odgłosy serca Afryki, poznały smak prawdziwej afrykańskiej herbaty.
  Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, jednocześnie wzbogacając swoją wiedzę na temat innych kręgów kulturowych, zwierząt oraz przyrody.
  W trakcie zajęć powstały prawdziwe dzieła sztuki wykonane piaskiem
  Czy był to prawdziwy pustynny piasek?  
  O to możecie zapytać uczestników tegoż wydarzenia
  Warsztaty zostały przeprowadzone przez Pana Piotra Mojżyszek z firmy "Opowiadamy o świecie"

   

 • Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę CKE

 • Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki.
  Nauczyciele przesyłają swoim uczniom materiały do pracy w domu.
  Wszystko po to, aby koronawirus nie wpłynął na realizację programów nauczania.

  Informacje dla uczniów

   

   

 • DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI Z POWODU KORONAWIRUSA ODWOŁANY

   

 • Borys Czerniak, uczeń klasy 8a został Finalistą Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

  Gratulujemy!  

 •  

    15 marca2016 r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Raciborzu odbył się XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są”. W konkursie wzięło udział 22 uczniów – laureatów konkursów szkolnych i gminnych, których oceniało jury w składzie panie Kamila Kubiak, Barbara Szyksznian-Morek, Bogusława Koczwara i Monika Łyczko. Reprezentantką  naszej szkoły była  uczennica  klasy III Marta Przegendza,która otrzymała wyróżnienieza wiersz pt. „Prawa dziecka”.

 •   

    Z okazji Świąt Wielkanocnych w ramach kampanii charytatywnej„Wielkanocny koszyczek ”uczniowie naszej szkoły zebrali bardzo dużą  ilość słodkości  , którezostały przekazane  dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w  Pogrzebieniu.W zamian za dar serca otrzymaliśmy życzenia  wielkanocne i upominek  wykonany przez podopiecznych ośrodka . Za wrażliwość, otwierającą serca dla tych, którzy potrzebują pomocy ,za bezinteresowną chęć do czynienia dobra, za pomoc i życzliwość dziękujemy.

 •   Dnia 24.03.2016r. uczniowie klasy szostej naszej szkoły wzięli udział w przygotowaniu wielkanocnego śniadania pod hasłem  - „Zdrowo i kolorowo”. Dzieci wykonały z gotowanych jajek, zielonej sałatki, pomidora i innych zdrowych produktów spożywczych wielkanocne baranki, zajączki, kurki i kurczątka. Klasa III zrobiła także  wiosenną sałatkę warzywną. Następnie przyrządzone potrawy umieszczono na odświętnie nakrytym stole. Wszyscy z wielkim apetytem i dużą kulturą zajadali pełne witamin potrawy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektów samodzielnie wykonanej pracy oraz życzyli wszystkim „Wesołych Świąt”.
   

 •  

    Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego z SP 3 Racibórz- Brzezie. Karol Pieczka – uczeń klasy VI  naszej szkoły jest jednym z dwóch raciborskich laureatów Wojewódzkiego Konkursu  Matematycznego. Po przejściu etapu szkolnego i rejonowego, w etapie wojewódzkim uzyskał 90 % punktów możliwych do zdobycia i tytuł laureata. Jak mówi Karol - przepisem na sukces jest koncentracja i rozwiązywanie dużej ilości nietypowych, problemowych zadań. Przeczytał w Internecie, że rozwiązywanie codziennie co najmniej 10 zadań matematycznych daje dużą sprawność i tej zasady się trzyma. Swój czas po lekcjach poświęca na swoje pasje - grę na skrzypcach i tańce ludowe. Jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu oraz członkiem Zespołu Pieśni Tańca "Raciborzanie II". Zauważył, że muzyka ma wiele wspólnego z matematyką, sprawność rachunkowa pomaga mu w grze  na instrumencie, śpiewie i  w tańcu. W ubiegłym tygodniu Karol zdobył IV miejsce w konkursie matematycznym "Matematyka na 5 w G 5", a 16 marca I miejsce i tytuł Najlepszego Matematyka szóstoklasisty w XVII Konkursie Matematycznym o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz. Na ostatnim konkursie równie dobrze spisali się jego koledzy z klasy: Kinga Polak i Szymon Kulikowski – którzy wraz z Karolem drużynowo także wywalczyli I miejsce.

 •  

    Klasa I b–czyli zgrana grupa 6-latków,zakładała hodowlę na parapecie klasy.  Sadzili szczypiorek, rzeżuchę i owies. Teraz codziennie prowadzą obserwacje oraz dbają o prawidłowy rozwój  roślin. Z każdym dniem widoczne są efekty pracy sześciolatków, które sprawiają  wiele radości. Na  oczach dzieci wyrastają z cebulek liście szczypiorku oraz kiełkuje bujna rzeżucha, której zapach unosi się już po całej sali. 

 •  

    W Dniu Kobiet chłopcy z klasy 1b z pomocą rodziców, przygotowali swoim koleżankom niespodziankę. Były kwiaty i pyszne babeczki. Na twarzach dziewczynek pojawił się uśmiech. Poprzez takie gesty uczymy się szacunku i empatii do innych

 •  
    Chłopcy kl. VI perfekcyjnie przygotowali Dzień Kobiet, nie brakowało życzeń, kwiatów, ale furorę sprawił prezent - kamień z napisem LOVE!
 •  

    W trakcie ferii uczniowie klasy 5 b w ramach nagrody za zwycięstwo w konkursie „Na najładniej przystrojoną klasę”  wybrali się na kręgielnie w Raciborzu, gdzie mieli możliwość sprawdzić swoich umiejętności w kręglach klasycznych. W czasie zabawy nie zabrakło dobrego humoru i uśmiech.