foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

 

„Od chrztu do misji”- pod takim tytułem odbył się Metropolitarny Kongres Misyjny w Rudach Raciborskich 23 kwietnia 2016r. Spotkanie to miało charakter wspólnotowy, brały w nim udział trzy diecezje: gliwicka, katowicka i opolska. Na to misyjne spotkanie pojechały chętne dziewczynki z grupy Dzieci Maryi. Ofiarni rodzice i opiekunowie pomogli nam w podwózce. W dniu misyjnym uczestniczyły: animatorka Karolina Gawliczek, Martyna Knura, Łucja Konieczny, Zuzanna Szpilka, Katarzyna Fiołka, Izabela Lenort, Karolina Krakowczyk, Oliwia Klimaszka, Karolina Kowol, Karolina skwarecka, Weronika Bauer, Marta Przegendza, Aleksandra Dudek, Julia Jambor, Kinga Niestrój, Emilka Tunk, Dorota Grycman, Aleksandra Krakowczyk, Helenka Konieczny, Łucja Pytel i s. Sylwia. O godz. 10.00 miało miejsce oficjalne otwarcie Kongreu Misyjnego w Sanktuarium pod wezwaniem Matki Bożej Pokornej. Każda z diecezji miała za zadanie przyjechać w określonym kolorze- nasza diecezja przybyła w kolorze niebieskim. Spotkania formacyjne odbywały się w grupach wiekowych dorosli- młodzież- dzieci. Naszym pierwszym zadaniem było odgąnać ukryte hasło, w tym celu zgodnie z mapą udałyśmy się do pobliskiego parku, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Według mapy miałyśmy zadanie ukryte w sektorze D2- gdy tam dotarłyśmy okazało się, że aby uzyskać litery do hasła trzeba chińskimi pałeczkami przenieść chrupki z jednego miejsa na drugie. Zabawa była wyśmienita. Kolejnymi zadaniami w następnych sektorach były: skoki w worku z podaniem hasła, gra ruchoma, zgadywanka, podczas której należało się ustawić przy jednej z trzech proponowanych odpowiedzi i na reszcie szukanie miejsca z nagrodami. Punktualnie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc. Gościem specjalnym był Leos Halbrstat dyrektor PDM w Czechach. Po uczcie Eucharystycznej doświadczyłyśmy smaków misji, czekała na nas zupa peruwiańska, lody misyjne, wata misyjna, koncert muzyki gospel „ Przebudzenie”, ciekawe kiermasze misyjne i wystawy. Całość świętowania podsumowano został o godz. 14.30 przez nabożeństwo misyjne połączone z odnowieniem przymierza chrzcielnego i koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy do naszej galerii