Uczniowie kl. III na zajęciach założyli hodowlę roślin. Dzieci podzieliły się na grupy. Każda z nich miała inne zadanie do wykonania. Jedni sadzili bratki , niezapominajki i stokrotki, inni siali szczypiorek, groszek, rzeżuchę, koper i pietruszkę. Na koniec  oznaczyli rośliny tabliczkami, podlali ziemię i ustawili doniczki w klasowym kąciku przyrody. Częściowe efekty pracy można było zobaczyć po trzech dniach, gdy wyrosła czupryna rzeżuchy. Obecnie w naszym klasowym ogródku zrobiło się bardzo zielono.