Dnia 5 maja 2016 r. uczniowie klas Ia, Ib oraz III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę autokarową do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Muzeum to powstało z  szacunku do chleba. Zgromadzone  w nim eksponaty które służyły do pieczenia chleba zbierane były przez wiele lat. Będąc w muzeum dzieci obejrzały film o historii, kulturze i tradycjach związanych z chlebem. Widziały mnóstwo starych urządzeń, które dawniej służyły do wypiekania pieczywa i wyrobów cukierniczych. Dowiedziały się również, jak wygląda typowy proces produkcyjny pachnącego bochenka. Największą  atrakcją było własnoręczne wykonanie bułki plecionki. Jednak najważniejszym celem zwiedzania było uzmysłowienie dzieciom poszanowania i szacunku do chleba. Dzieci były również w dawnej klasie szkolnej, w której zgromadzono wiele szkolnych przedmiotów z dawnych lat. Pisały też na oryginalnych kamiennych tabliczkach przy pomocy rysików.  Wycieczka uczniów do Muzeum Chleba  na długo pozostanie w ich pamięci. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji Mc' Donalds. Radości dzieci nie da się opisać.