Akcja „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”

Seria „Czytam sobie” to zestaw książek, które pomagają w nauce czytania. Już wkrótce  uczniowie klasy pierwszej będą mogli cieszyć się z wyprawek czytelniczych. Biblioteka szkolna zakwalifikowała się bowiem do akcji
„Czytam sobie".

Pierwsza klasa!” realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej
i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się. Seria „Czytam sobie” to zestaw książek, które pomagają w nauce czytania. Seria została podzielona na trzy poziomy: „Poziom 1 – składam słowa”, „Poziom 2 – składam zdania” i „Poziom 3 – połykam strony”. Dzięki książeczkom dziecko nie tylko rozwija swoją wyobraźnię i poprawia myślenie, ale też buduje swoje poczucie wartości i pewność siebie. W oparciu o otrzymane dary biblioteka szkolna planuje także zorganizować cykl zajęć i lekcji bibliotecznych.

Nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczyńska