foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

 

  W piątek 4 grudnia 2015, w Szkole Podstawowej nr 3 w Raciborzu (Brzeziu) uczniowie obchodzili Mikołajki. Po pierwszej lekcji, która odbyła się zgodnie z planem uczniowie bawili się  na różne sposoby. Nie zabrakło prezentów od św. Mikołaja bo rozstrzygnięty został konkurs „ Bądź Mikołajem w Mikołajki” – uczniowie wcześniej własnoręcznie wykonywali praktyczne upominki, a poczta św. Mikołaja dostarczyła prezenciki wskazanym w karnecie osobom. Dzień wcześniej odbył się Mikołajkowy Konkurs Ortograficzny, wśród licznych uczestników wyłoniono zwycięzców. Na lekcji następnej odbył się Mikołajkowy Turniej Ekonomiczny w kategoriach klas 1-3 i 4-6. Uczestnicy zmagali się z obliczeniami pieniężnymi, procentowymi rozwiązywali też łamigłówki, krzyżówki z zakresu ekonomii; uczyli się jak być świadomymi konsumentami. Najwięcej emocji, radości i okrzyków wzbudziły jednak zawody sportowe. W mieszanych drużynach zawodnicy rywalizowali w zabawnych konkurencjach np. Układanie liter z ciał uczestników, skoki na skakance na czas czy przenoszenie piłeczki na łyżeczce umieszczonej w ustach. Oj! Było wesoło… Prawie wszyscy mieli czerwone stroje, czapki mikołajkowe no i … świetny humor!