foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

W ten przedświąteczny czas nauczyciel bibliotekarz pani Oksana Leszczyńska zaprosiła do naszej szkoły panie z raciborskich bibliotek. Tematem spotkania  były Święta Bożego Narodzenia. Pani Agata Śliwicka z Biblioteki Pedagogicznej opowiadała o czeskich zwyczajach świątecznych. Dzieci  na podstawie prezentacji multimedialnej dowiedziały się jakie są w Czechach zwyczaje i tradycje związane z tymi magicznymi świętami i poznały kilka czeskich słówek. Drugim gościem była pani Artsvik Nersesyan, bibliotekarz pracujący z dziećmi niesłyszącymi w Specjalnym Ośrodku dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Pani Artsvik, która pochodzi z Armenii, opowiadała dzieciom o zwyczajach świątecznych obchodzonych w tym dalekim kraju leżącym na pograniczu Europy i Azji. Na koniec spotkania dzieci otrzymały drobne upominki.