foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która zapewnia wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Wspomaga rodzinę w procesie wychowania. Gwarantuje nauczanie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Jest przyjazna dla ucznia, rodziców i nauczycieli.

APEL SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 

z dnia 11.12.2017

 

         Staramy się podejmować wiele działań i już na początku chcielibyśmy  serdecznie podziękować wszystkim uczniom i ich rodzicom za szczodrość okazaną w rozprowadzaniu cegiełek dla fundacji  "Nie jesteś sam - na pomoc chorym i niepełnosprawnym" czy też kartek świątecznych dla fundacji Sursum Corda. Nie zawiedliście też w organizacji Pchlego Targu i w zbiórce na szlachetną paczkę.

 

          Z ramienia Szkolnej kasy Oszczędności odbyły się ostatnio dwa konkursy artystyczne.

 

"Miś z motywem SKO" - prace były piękne, można je obejrzeć na szkolnych gazetkach.

I miejsce  zdobyli ex aequo: Karol Stawinoga, Zuzanna Opolony i Krzysztof Opolony,

II miejsce: Bartosz Wardęga i Patrycja Stawinoga,

III miejsce: Paulina Opolony i Sara Kuchajewicz. Wszyscy Wam serdecznie gratulujemy.

Wyróżnione zostały prace Karola Kruczka, Angeliki Ździebko i Mileny Krzykały.

 

         Przepiękne wieńce sprzedane zostały na stoisku w czasie konsultacji z rodzicami. Ich autorami byli:

-na miejscu I - Krzysztof i Zuzanna Opolony, Agata Wrazidło z rodzicami,

-na miejscu II - Milena Parma i Emilia Mordeja z rodzicami,

-zaś miejsce III zdobyli Marcin i Dominik Zając oraz Dawid Dorna z rodzicami. Zaszczytne wyróżnienie otrzymuje Wojciech Dziedzic i jego rodzina. Gratulujemy kreatywności i pięknych wizji artystycznych.

 

         6 grudnia przeżyliśmy wspólnie piękny dzień Mikołajkowy. Było naprawdę radośnie: i konkursy, i zabawy i i rywalizacja sportowa. Nie zabrakło też słodkości podarowanych przez Świętego - szkoda, że taki dzień jest raz w roku. Wyniki zmagań ekonomicznych w Szkolnym Turnieju Mikołajkowym w klasach młodszych.

 

         W kategorii klas trzecich najlepszym zmysłem matematycznym i ekonomicznym wykazali się:

- Dominik Zając - I miejsce,

- Milena Neugebauer - II miejsce i

- Zofia Szymiczek - III miejsce.

Brawa i gratulacje!!!

W kategorii klas IV kolejno na podium uplasowali się:

- na najwyższym szczeblu - Bartosz Gieda,

- na drugim stopniu - Julia Biskup,

- a na najniższym szczeblu - Wojciech Dziedzic. Wszystkim mocno gratulujemy!!!

 

        Osiągnięcia w klasach starszych.

W kategorii klas V-VI:

-I miejsce wywalczył Natan Neugebauer,

- II miejsce Oskar Kwiatkowski,

- a miejsce III Paweł Kosiorowski. Dla nich też poproszę o gromkie brawa.

W najstarszej grupie klas siódmych dominowały dziewczyny:

-miejsce I zajęła Agata Pater,

-miejsce II zdobyła Karolina Skwarecka, a

-miejsce III Zuzanna Kozieł. Wielkie brawa dla zwycięzców!!!

 

         Równocześnie z potyczkami matematycznymi odbywała się rywalizacja słowna w Ekonomicznym Turnieju Ortograficznym. Tu wyniki przedstawiały się następująca:

W kategorii klas trzecich:

- I miejsce Agata Wrazidło,

- II miejsce Dawid Dorna,

- III miejsce Aleksandra Gudynowska i Paulina Gawliczek.

Brawo, brawo, brawo!

W klasach czwartych najlepsi byli:

- na miejscu I Aleksandra Krakowczyk,

- na miejscu II Mikołaj Żudrak, a

- na miejscu III Weronika Mrozek.

Ogromnie się cieszymy z waszych sukcesów. Barwa dla was.

 

         W kategorii klas V-VI brylowały znowu dziewczęta:

- na miejscu I Emilia Tunk,

- na miejscu II Zofia Arling, a

- na miejscu III Maria Machowska. Brawa dla wyróżnionych dziewcząt.

I w ostatniej, najstarszej kategorii dyktanda, z najlepszej strony pokazali się i uzyskali miejsca na podium:

- I miejsce Oliwia Klimaszka,

- II miejsce Borys Czerniak, i

- III miejsce Maja Korona.  Brawa i gratulacje dla świetnych polonistów.

 

        

         Chciałybyśmy jeszcze pochwalić się sukcesami naszych uczniów poza naszą szkołą. Karol Kruczek i Oskar Kwiatkowski za prace plastyczne zdobyli I i II miejsce w ogólnopolskim konkursie na pracę dotyczącą legend i tajemnic naszego miasta - Raciborza, zorganizowanym przez bibliotekę miejską. To wielki zaszczyt dla naszej szkoły. Gratulujemy wam i życzymy dalszej pracowitości.

 

         Mamy też koleżankę utalentowaną wokalnie - Karolina Kowol wzięła ostatnio udział w przeglądzie piosenki śląskiej "Karolinka" w Rybniku oraz w przeglądzie kolęd w Raciborzu. W obu z nich Karolina Przeszła do etapów finałowych. Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów.

 

         Nadszedł wreszcie czas na comiesięczne wyróżnienia rekordzistów w zbiórkach surowców wtórnych. Nasza szkoła wypada w miejskich zestawieniach naprawdę dobrze,a to dzięki waszemu systematycznemu zaangażowaniu i pomocy waszych rodziców.

 

         Najwięcej zużytych baterii w listopadzie zgromadziła Julia leśnik - 4 kg. W zbiórce zakrętek plastikowych rekordzistą okazał sie Tomasz Fleger - 7 kg. Makulatury zebrał najwięcej Oskar Kwiatkowski 135 kg, a aluminiowych puszek po napojach Dominika Bauer - 270 sztuk.  Pamiętajmy wszyscy, że prozaiczne segregowanie odpadów przynosi nam wszystkim wiele korzyści. Brawa dla rekordzistów, a wszystkich pozostałych zapraszamy do rywalizacji.

 

         I jeszcze jedno wielkie wyróżnienie - dla najlepszej czytelniczki miesiąca. Okazała sie nią Aleksandra Krakowczyk, która w listopadzie wypożyczyła i przeczytała 16 książek. Na pewno Ola zyska ogromnie na czytaniu i będzie nas zaskakiwała swoją wiedzą i umiejętnościami, a na razie gratulujemy zwycięstwa w rankingu. Brawo!!!

 

To wszystko, co planowałyśmy wam dzisiaj przekazać, życzymy wszystkim kolejnych sukcesów, a szczególne satysfakcji z pracy nad kolejnymi pomysłami i w kolejnych konkursach,.