Już drugi raz nasza Szkoła weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie
Literacko – Plastycznym o Stefanie Kardynale Wyszyńskim.

(Konkurs włączony został do konkursów kuratoryjnych)

- Celem konkursu jest m.in. upamiętnienie 120 rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia

i ukazanie aktualności przesłania zawartego w "ABC Społecznej Krucjaty Miłości".

- Konkurs kierowany jest do uczniów w kategoriach wiekowych; kl. 0-3, kl. 4-6 oraz kl. 7-8 szkoły podstawowej.

• Kategorie konkursu:

literacka (komiks, wiersz) w oparciu o "ABC Społecznej Krucjaty Miłości"

plastyczna (ilustracja haseł zawartych w "ABC Społecznej Krucjaty Miłości"

gra edukacyjna (życie i nauczanie Kardynała – w tym "ABC Społecznej Krucjaty Miłości".

• Kryteria oceny prac:

praca literacka:
(zgodna z tematem, oryginalność, poprawność merytoryczna, językowa i ortograficzna)

wiersz: praca wykonana na komputerze (czcionka 13, Times New Roman, interlinia 1,5, maks. 2 strony A4)

komiks: wykonanie ręczne lub komputerowe (maks. 10 stron w formacie nie większym niż A3)

praca plastyczna:
zgodna z tematem, oryginalność, poprawność merytoryczna, językowa

i ortograficzna, technika dowolna płaska lub półpłaska, wielkość pracy maks. A2

gra edukacyjna:
zgodna z tematem, oryginalność, poprawność merytoryczna, językowa

i ortograficzna, technika dowolna płaska, półpłaska lub przestrzenna. Do pracy należy dołączyć także "instrukcję gry", wielkość pracy: format dowolny.

• Prace oddajemy s. Janinie do 12 marca 2021r. (z uczniami, którzy uczą się zdalnie – na lekcji ustalimy możliwość dostarczenia pracy)

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

* Tekst „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” dostępny pod załączonym linkiem: