W ubiegłym tygodniu nasza szkoła przystąpiła do realizacji  Wojewódzkiej Akcji-Edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Powstała ona ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. Na zajęciach zostały wykorzystane materiały do realizacji działań: plakaty informacyjno-edukacyjne -„Szkoła czystych rąk”, „Grypo nie chcemy Cię w naszym domu”, krzyżówki, kolorowanki, oraz ulotki „Grypa czy przeziębienie?”, "Koronawirus”. Na lekcjach zwrócono  uwagę na rolę szczepień ochronnych, codzienną  aktywność  fizyczną i zdrowe  odżywianie. W ramach zajęć dzieci uczyły się prawidłowo myć ręce. Klasy spotkały się w formie zdalnej z dr Łukaszem Labusem, gdzie została wykorzystana prezentacja przybliżająca uczniom między innymi  skąd pochodzi wirus, co to jest  wirus, jak wygląda, w jaki sposób można się zakazić, w jaki sposób możemy się uchronić przed zakażeniem COVID-19. Został też ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs „Jak wyobrażam sobie koronawirusa ?”. Dzieci wykonały ulotkę „Jak prawidłowo myć ręce?", którą przekazały swoim rodzinom przekazały również  zdobyte na zajęciach informacje  dotyczące  Wirusoochrony .

Zapraszamy na fotorelację.

#lekcjaHIGIENY #wirusoochrona