• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Szkoła Podstawowa nr 3
im. K.K. Baczyńskiego
w Racibórzu

 GodĹ‚o PolskiBiuletyn informacji publicznej BIP

XXII Dzień Papieski był dzisiaj obchodzony w naszej szkole pod hasłem „Blask Prawdy” (Veritatis Splendor). Są to pierwsze słowa i zarazem tytuł dziesiątej encykliki papieża Jana Pawła II ogłoszonej 6 sierpnia 1993 r. Głównym przesłaniem wspomnianego dokumentu jest przypomnienie nauczania moralnego Kościoła w sytuacji kultury, która gubi cenne wartości, na które zwrócili nam uwagę uczniowie kl. 8a. Uczniowie przypomnieli sylwetki świętych,  którzy pozwalają nam własnym przykładem porzucić drogi złudnej wolności,  drogi poza prawdą. Program wzbogaciły piosenki w wykonaniu kl. 3a, 6 oraz widowni, która bardzo chętnie zaczęła również śpiewać.
Program przygotowali: s. Janina, E. Bochnia-Hetman, M. Kobylak.

logo projekt