• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Szkoła Podstawowa nr 3
im. K.K. Baczyńskiego
w Raciborzu

 GodĹ‚o PolskiBiuletyn informacji publicznej BIP

Czapka kucharska kota Aksela

W ramach Akcji ”Rodzice czytają dzieciom” biblioteka  szkolna gościła mamę Kasperka Alana z  klasy 3B. Pani Beata zapoznała uczniów z treścią  książki Heleny Laks „Sekretna kocia piekarnia” ,która została zakupiona do biblioteki szkolnej z Rady Rodziców.

Niewiele osób czyta książki estońskie, a, co pokazuje „Sekretna kocia piekarnia” Heleny  Läks, z ilustracjami Reginy Lukk-Toompere, warto to robić. Przedsiębiorcze koty Pchełka i Wilbur zakładają piekarnię i pomagają samotnemu kotu Akselowi, który pod maską gbura, skrywa swoją samotność i obawę przed porzuceniem. Historia kończy się szczęśliwie, ku uciesze najmłodszych czytelników. 

Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników - a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców.

W ramach Akcji „Rodzice czytają dzieciom” klasa 4a  gościła u siebie mamę ucznia Kuby Bociana. Pani Joanna przeczytała fragment z książki „Tuczarnia motyli” Marcina Szczygielskiego. Uczniowie zapoznali się z całą seria książek tego autora, które zostały zakupiony do biblioteki szkolnej z Rady Rodziców. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników - a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców.

W ramach Akcji ”Rodzice czytają dzieciom” biblioteka  szkolna gościła mamę Oskara Piaseckiego z  klasy 6. Pani Marzena przeczytała fragment z książki Ewy Nowak „Yellow Bahama  w prążki. Uczniowie zapoznali się z całą seria książek tego autora, które zostały zakupiony do biblioteki szkolnej z Rady Rodziców.

Która nastolatka nie marzy o tym, aby zostać bohaterką książki? Jednak większość z nich nie dostrzega w swoim codziennym życiu nic ekscytującego ani wartego opisania. Tymczasem powieść "Yellow Bahama w prążki" powstała właśnie na podstawie e-maili, które nastolatki wysyłały autorce. Jej bohaterką jest Hania, która z pozoru wydaje się być zwyczajną dziewczyną. Ale jej codzienne życie i perypetie pochłaniają czytelnika bez reszty. Przyglądamy się dorastaniu Hani, jej wyborom i przemyśleniom, do których skłania życie, czasem trudne i poważne, a czasem wesołe i beztroskie. Towarzysząc Hani, nie jeden raz wybuchamy śmiechem. A jak podkreśla Ewa Nowak, śmiech jest najlepszym lekiem na wszystkie dolegliwości . Zatem - na zdrowie!

Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników - a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców.

Nauczyciel bibliotekarz Oksana Leszczyńska

 

logo projekt