• Kontrast
  • Tekst
  • Powiększenie
  • Skalowanie treści 100%
  • Aa Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

Szkoła Podstawowa nr 3
im. K.K. Baczyńskiego
w Raciborzu

 GodĹ‚o PolskiBiuletyn informacji publicznej BIP

Zostaliśmy laureatami konkursu 'Tradycyjny sad'! 

W zeszłym roku szkolnym nasza szkoła zaangażowała się w ogólnopolski konkurs organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska 'Tradycyjny sad'. Konkurs był dwuetapowy. W pierwszym etapie trzeba było stworzyć zespół konkursowy, zaplanować sad, znaleźć miejsce, w którym byłby ogólnodostępny i wypromować swój plan. Nasz szkolny zespół o nazwie 'Mali sadownicy' stworzyły dzieci z obecnych klas II i III, a opiekunką zespołu została pani Krystyna Pacharzyna. Przedsięwzięcie wspierała pani Alicja Szamara. Miejsca na założenie sadu udzieliło nam Arboretum Bramy Morawskiej, objęło również merytoryczną opieką nasze sadownicze plany. Udało nam się dostać do drugiego etapu, otrzymaliśmy też dofinansowanie na zakup tradycyjnych odmian jabłoni do naszego sadu. Kolejny etap konkursu polegał na założeniu sadu, opracowaniu planu jego biologicznej ochrony i podzieleniu się ze szkolną społecznością naszymi działaniami. 

W ostatecznej klasyfikacji Grand Prix nasza szkoła zajęła III miejsce spośród kilkudziesięciu szkół z całej Polski w kategorii zakładania nowego sadu.

Cieszy nas nagroda i docenienie naszych starań! Niemniej cieszy nas sam sad, w którym będą owocować nasze jabłonie i który będziemy mogli odwiedzać za każdym razem, gdy będziemy spacerować po Arboretum.

Na pewno wybierzemy się tam na piknik i uczcimy w ten sposób nasz sukces.

 


 

logo projekt